Mapy.cz jsou velice univerzální mobilní aplikací

Když se řekne mapy v oblasti mobilních aplikací, hodně lidí často napadne třeba Waze. My však máme na mysli mapy, které mají daleko širší uplatnění než pouze v rámci automobilového navigování. Důkazem patřičné multifunkčnosti jsou Mapy.cz dostupné pro mobilní systémy Android a iOS.

  • Původně internetová služba.
  • Za jejím vývojem stojí společnost Seznam.cz.
  • Přináší mapové podklady celého světa.

Z internetového prohlížeče do mobilu

Na úvod by měla zaznít informace o tom, kdy Mapy.cz vlastně vznikly a kdy se přesunuly také do prostředí mobilních systémů. Samotný projekt byl spuštěn v roce 1998. První verze uvolněná pro mobilní operační systém Android a iOS byla uvolněna v dubnu roku 2011. Původně jako turistické mapy s možností off-line prohlížení. Od té doby tento projekt ušel dlouhou cestu a přináší stále něco nového.

Mapy.cz v otázkách a odpovědích

Aplikace jako taková se posunula z turistického prostředí také do toho automobilového. To znamená, že v dnešní době Vás dokáže velice zdařile navigovat na silnicích a oproti konkurenci přináší řadu zajímavých věcí. Ostatní důležité věci Vám prozradí níže uvedené otázky a odpovědi.

Jaké mapy off-line jsou poskytovány?

Aplikace cílí na detailní mapy České republiky, kde nechybí turistická mapa, zimní mapa, základní mapa, dopravní mapa, ale i aktuální letecké snímky. Kromě toho můžete off-line stáhnout v podstatě mapy všech zemí světa.

Odkdy mobilní aplikace slouží i pro navigování v autě?

Zlomový byl v tomto směru rok 2017, kdy přišlo na přetřes plánování a vyhledávání.

Co všechno lze v rámci plánování využít?

Můžete volit mezi navrhovanými trasami. Přihlíženo je k aktuální dopravní situaci, vyhnout se můžete dálničním úsekům a prezentováno Vám bude počasí na cestě v daném místě.

Jaké jsou možnosti přepravy?

Kromě auta nabízí Mapy.cz také turistiku, jízdu na kole, běžkování a plavení na lodi.

Co předkládají Výlety po okolí?

Vyhledávat můžete zajímavé turistické cíle na základě délky trasy a způsobu přepravy.