Huawei Obchod Play: Vše, co potřebujete vědět

Huawei Obchod Play

Situace Huawei a Google

Situace mezi společnostmi Huawei a Google se stala v posledních letech komplikovanou. V důsledku amerických sankcí ztratil Huawei přístup k některým klíčovým službám Google, včetně Obchodu Play. To znamená, že novější telefony Huawei, jako je například model P40, nemají předinstalované aplikace a služby Google, na které jsou uživatelé zvyklí, jako je Gmail, YouTube nebo Mapy Google.

Pro mnoho uživatelů je absence Obchodu Play na telefonech Huawei značnou nevýhodou. Obchod Play je hlavním zdrojem aplikací pro zařízení s Androidem a jeho absence ztěžuje stahování a aktualizaci aplikací. Huawei se snaží tuto mezeru zaplnit vlastním obchodem s aplikacemi s názvem AppGallery. Ačkoliv se AppGallery neustále rozrůstá a nabízí stále více aplikací, stále nedosahuje šíře a dostupnosti Obchodu Play.

Uživatelé, kteří si přejí používat Obchod Play na svých zařízeních Huawei, mají několik možností. Existují neoficiální metody, jak obejít omezení a nainstalovat Obchod Play, ale tyto metody mohou být komplikované a nemusí fungovat spolehlivě. Navíc mohou představovat bezpečnostní riziko. Další možností je zvážit starší modely telefonů Huawei, které byly uvedeny na trh před zavedením sankcí a Obchod Play obsahují.

Co je Huawei Obchod Play?

Huawei Obchod Play je oficiální obchod s aplikacemi pro zařízení Huawei, který provozuje společnost Google. Je to platforma, kde si uživatelé mohou stahovat a aktualizovat aplikace pro své telefony a tablety Huawei. Obchod Play na zařízeních Huawei funguje stejně jako na jiných zařízeních s operačním systémem Android. Uživatelé se mohou přihlásit pomocí svého účtu Google a získat tak přístup ke všem svým zakoupeným aplikacím, hrám a dalšímu obsahu.

Dostupnost Obchodu Play a alternativ na zařízeních Huawei
Funkce Obchod Google Play (certifikovaná zařízení) Huawei AppGallery (zařízení bez certifikace GMS)
Dostupnost aplikací Google (Gmail, Mapy, YouTube) Ano, přímo ke stažení Ne, aplikace Google nelze oficiálně instalovat
Dostupnost populárních aplikací třetích stran (Facebook, WhatsApp, Instagram) Ano, většina dostupná Ano, většina dostupná, ale mohou chybět některé funkce závislé na GMS
Způsob platby v aplikacích Google Pay a další platební metody Huawei Mobile Services (HMS) a další platební metody, Google Pay není dostupný
Synchronizace dat s ekosystémem Google (kontakty, kalendář) Plná synchronizace Omezená synchronizace, nutné používat alternativní metody

Obchod Play nabízí širokou škálu aplikací rozdělených do různých kategorií, jako jsou hry, zábava, produktivita a další. Uživatelé si mohou vybrat z milionů aplikací, které jim pomohou přizpůsobit si svá zařízení a zefektivnit jejich používání. Huawei Obchod Play také umožňuje uživatelům spravovat své aplikace, aktualizovat je a odinstalovat ty, které již nepotřebují.

huawei obchod play

Prostřednictvím Obchodu Play mohou uživatelé Huawei snadno objevovat a stahovat nejnovější aplikace a hry. Platforma nabízí personalizovaná doporučení na základě historie stahování a preferencí uživatele. Huawei Obchod Play je nezbytnou součástí ekosystému Huawei a poskytuje uživatelům bezproblémový a bezpečný způsob, jak si užít všechny funkce svých zařízení.

Alternativa k Obchodu Play

Pro uživatele telefonů Huawei bez služeb Google Play existuje alternativa v podobě Huawei AppGallery. AppGallery je oficiální obchod s aplikacemi od Huawei, kde najdete širokou škálu aplikací rozdělených do kategorií jako jsou hry, zábava, sociální sítě a další.

I když AppGallery stále nedosahuje takového počtu aplikací jako Obchod Play, neustále se rozrůstá. Huawei aktivně spolupracuje s vývojáři po celém světě, aby do svého obchodu přinesl co nejvíce populárních aplikací.

Kromě stahování aplikací z AppGallery můžete také využít možnosti instalace aplikací z důvěryhodných externích zdrojů pomocí souborů APK. Je však důležité dbát na bezpečnost a stahovat soubory APK pouze z ověřených a důvěryhodných webových stránek.

Huawei si uvědomuje důležitost Obchodu Play pro své uživatele a aktivně pracuje na tom, aby AppGallery poskytovala co nejlepší uživatelský zážitek a širokou škálu dostupných aplikací.

Dostupné aplikace

Huawei zařízení momentálně nemají přístup k Obchodu Play od Googlu. To znamená, že aplikace jako Gmail, Mapy Google nebo YouTube nejsou předinstalované a nelze je stáhnout běžným způsobem. Huawei však vyvinul vlastní obchod s aplikacemi nazvaný AppGallery.

AppGallery nabízí širokou škálu aplikací, včetně lokálních i globálních. Najdete zde například aplikace pro sociální média, hry, bankovnictví a mnoho dalšího. Huawei neustále pracuje na rozšiřování nabídky AppGallery a spolupracuje s vývojáři po celém světě.

Kromě AppGallery existují i ​​další alternativy, jak do zařízení Huawei instalovat aplikace. Jednou z nich je stahování souborů APK z důvěryhodných webových stránek. Je však důležité dbát na bezpečnost a stahovat soubory APK pouze z ověřených zdrojů.

huawei obchod play

Absence Obchodu Play může být pro některé uživatele omezující. Huawei se však snaží tuto mezeru zaplnit a poskytnout uživatelům co nejlepší možnou alternativu. AppGallery se neustále vyvíjí a nabízí stále více aplikací.

Bezpečnost a spolehlivost

Zabezpečení a spolehlivost jsou klíčové aspekty, které Huawei bere velmi vážně, a to i v případě Obchodu Play a jeho dostupnosti na zařízeních Huawei. Ačkoliv zařízení Huawei nemají předinstalované služby Google Play, existují bezpečné a spolehlivé způsoby, jak si Obchod Play a vaše oblíbené aplikace do nich stáhnout a nainstalovat. Důležité je spoléhat se pouze na oficiální a důvěryhodné zdroje a postupovat obezřetně. Před instalací aplikací z neznámých zdrojů si vždy pečlivě zkontrolujte jejich hodnocení, recenze a oprávnění, která vyžadují. Huawei implementuje vlastní bezpečnostní opatření, jako je Huawei Mobile Services (HMS) s obchodem AppGallery, který prochází důkladným auditem a kontrolou bezpečnosti. Stáhnutím aplikací z důvěryhodných zdrojů a dodržováním základních bezpečnostních pravidel si můžete užít bezproblémový a bezpečný zážitek z používání vašeho zařízení Huawei i bez předinstalovaných služeb Google Play.

Stahování a instalace aplikací

Vzhledem k aktuální situaci ohledně služeb Google na zařízeních Huawei existuje několik způsobů, jak stahovat a instalovat aplikace. Primárním zdrojem aplikací pro telefony a tablety Huawei je obchod s aplikacemi AppGallery. AppGallery nabízí širokou škálu populárních aplikací, které jsou pravidelně aktualizovány. Procházení obchodu je intuitivní a vyhledávání usnadňují kategorie a filtry.

Pokud hledanou aplikaci v AppGallery nenajdete, můžete využít službu Petal Search. Petal Search prohledává různé důvěryhodné zdroje aplikací a umožňuje jejich stažení a instalaci. Je důležité stahovat aplikace pouze z důvěryhodných zdrojů, abyste se vyhnuli bezpečnostním rizikům. Před instalací aplikace si vždy zkontrolujte její hodnocení a recenze od ostatních uživatelů.

Huawei neustále pracuje na rozšiřování nabídky aplikací v AppGallery a vylepšování uživatelského prostředí.

Aktualizace aplikací

Vzhledem k tomu, že zařízení Huawei nemají přístup ke službám Google Play, je aktualizace aplikací trochu jiná. Místo Obchodu Play používají zařízení Huawei obchod s aplikacemi Huawei AppGallery. Aktualizace aplikací stažených z AppGallery probíhá automaticky na pozadí, pokud je tato funkce ve vašem zařízení zapnutá. Můžete to zkontrolovat a případně upravit v nastavení AppGallery.

huawei obchod play

Pro aplikace, které jste si dříve stáhli z Obchodu Play a stále je chcete používat, existuje několik možností. Některé aplikace je možné aktualizovat přímo z jejich rozhraní. Další možností je použití obchodů s aplikacemi třetích stran, jako je Amazon Appstore nebo APKPure. Je však důležité stahovat aplikace pouze z důvěryhodných zdrojů, abyste se vyhnuli bezpečnostním rizikům.

Pamatujte, že ne všechny aplikace z Obchodu Play jsou k dispozici v AppGallery nebo jiných obchodech s aplikacemi. Huawei se ale neustále snaží rozšiřovat svou nabídku aplikací a her. Pokud vám chybí vaše oblíbená aplikace, zkontrolujte AppGallery pravidelně, zda už není dostupná.

Hledání a objevování aplikací

Hledání nových aplikací pro váš chytrý telefon Huawei je snadné a intuitivní. Ať už hledáte nejnovější hry, užitečné nástroje nebo zábavní aplikace, obchod s aplikacemi AppGallery nabízí širokou škálu možností. Procházejte kategorie, prozkoumejte žebříčky popularity nebo jednoduše zadejte název aplikace do vyhledávacího pole. AppGallery vám také poskytuje personalizovaná doporučení na základě vašich zájmů a historie stahování. Díky tomu snadno objevíte nové aplikace, které by se vám mohly líbit. Pokud máte aplikaci, kterou jste dříve používali na jiném zařízení s operačním systémem Android, je velká šance, že ji najdete i v obchodě AppGallery. Huawei neustále pracuje na rozšiřování své nabídky aplikací a spolupracuje s vývojáři po celém světě, aby vám přinesl ty nejlepší aplikace pro vaše zařízení.

Uživatelské prostředí a design

Huawei se v posledních letech potýká s omezeními ze strany USA, což ovlivnilo i dostupnost Obchodu Play na jejich zařízeních. Nové telefony Huawei sice běží na operačním systému Android, ale bez služeb Google. To znamená, že uživatelé nenajdou předinstalovaný Obchod Play a musí hledat alternativní způsoby, jak si stáhnout aplikace.

Huawei pro své uživatele nabízí vlastní obchod s aplikacemi nazvaný AppGallery. Ten se neustále rozrůstá a obsahuje čím dál více populárních aplikací. Huawei také aktivně spolupracuje s vývojáři, aby do AppGallery přinesli své aplikace.

Přestože AppGallery nabízí širokou škálu aplikací, někteří uživatelé mohou postrádat některé ze svých oblíbených aplikací, které jsou dostupné pouze v Obchodě Play. Existují různé návody a neoficiální metody, jak si Obchod Play do telefonů Huawei dostat, ale tyto metody mohou být komplikované a ne vždy fungují spolehlivě. Navíc mohou představovat bezpečnostní riziko.

huawei obchod play

Uživatelské prostředí AppGallery je přehledné a intuitivní. Aplikace jsou rozděleny do kategorií a je zde i možnost vyhledávání. AppGallery také nabízí automatické aktualizace aplikací.

Budoucnost Huawei Obchodu Play

Budoucnost ekosystému Huawei a dostupnost Obchodu Play na zařízeních Huawei je stále předmětem spekulací. Vzhledem k pokračujícím obchodním omezením ze strany USA zůstává situace nejistá. Huawei vyvíjí vlastní operační systém HarmonyOS a obchod s aplikacemi AppGallery, které představují alternativu k Androidu a Obchodu Play.

AppGallery se neustále rozrůstá a nabízí stále více populárních aplikací. Huawei také aktivně spolupracuje s vývojáři, aby je motivoval k publikování aplikací v AppGallery. Pro uživatele, kteří hledají aplikace, jež nejsou v AppGallery dostupné, existují alternativní obchody s aplikacemi třetích stran nebo možnost instalace aplikací formou APK souborů.

Je důležité poznamenat, že instalace aplikací z neznámých zdrojů může představovat bezpečnostní riziko. Huawei se snaží uživatelům poskytnout co nejlepší uživatelskou zkušenost i bez Obchodu Play. Budoucnost ukáže, jak se situace vyvine, a zda se Obchod Play na zařízeních Huawei vrátí.

Srovnání s konkurencí

Obchod Play od Googlu je stálicí ve světě Android telefonů a nabízí nepřeberné množství aplikací, her, filmů a knih. Huawei se v posledních letech potýká s omezeními ze strany USA, což se dotklo i přístupu k Obchodu Play na jejich zařízeních. V reakci na to Huawei uvedl vlastní obchod s aplikacemi AppGallery. Jak si ale stojí AppGallery v porovnání s gigantem, jakým je Obchod Play?

Z pohledu uživatele je největším rozdílem dostupnost aplikací. Obchod Play se pyšní miliony aplikací, zatímco AppGallery stále doháňuje. Mnoho populárních aplikací, na které jste zvyklí, v AppGallery nenajdete, ačkoli Huawei intenzivně pracuje na rozšiřování své nabídky. Pro některé uživatele může být absence klíčových aplikací důvodem, proč zvolit telefon s přístupem k Obchodu Play.

Na druhou stranu, AppGallery se neustále zlepšuje a nabízí i unikátní funkce, které v Obchodu Play nenajdete. Například klade velký důraz na bezpečnost a soukromí uživatelů. Všechny aplikace procházejí přísným ověřováním, aby se minimalizovalo riziko malwaru. Huawei také investuje do podpory vývojářů, aby motivoval k tvorbě aplikací přímo pro AppGallery.

Volba mezi zařízením s Obchodem Play a Huawei s AppGallery je tak otázkou priorit. Pokud pro vás je zásadní co nejširší výběr aplikací, je Obchod Play jasnou volbou. Pokud ale hledáte alternativu s důrazem na bezpečnost a soukromí a jste ochotni experimentovat s novými aplikacemi, může být AppGallery zajímavou volbou.

huawei obchod play

Výhody a nevýhody

Huawei zařízení v sobě nenesou Obchod Play, což pro některé uživatele představuje překážku. Existují alternativy, například Huawei AppGallery, která se neustále rozrůstá a nabízí čím dál širší škálu aplikací. Nicméně absence Obchodu Play znamená, že některé oblíbené aplikace, na které jste zvyklí, nemusí být dostupné.

Na druhou stranu, AppGallery klade velký důraz na bezpečnost a soukromí uživatelů. Všechny aplikace procházejí důkladným ověřováním, čímž se snižuje riziko stažení škodlivého softwaru. Navíc, Huawei nabízí nástroje pro snadný přenos dat a aplikací ze starého zařízení, což usnadňuje přechod na nový telefon.

Závěrem, ačkoliv absence Obchodu Play může působit jako nevýhoda, Huawei AppGallery nabízí srovnatelnou funkcionalitu a širokou škálu aplikací. Důraz na bezpečnost a soukromí je pak velkým plusem pro uživatele, kteří kladou na tato témata důraz.

Absence of Google Play na telefonech Huawei je jako Praha bez orloje – něco důležitého chybí, ale život jde dál.

Eliška Dvořáková

Tipy a triky pro uživatele

Pro uživatele telefonů Huawei, kteří postrádají Obchod Play, existuje několik alternativních cest, jak si stáhnout aplikace. Jednou z možností je oficiální obchod s aplikacemi AppGallery od Huawei. V něm najdete širokou škálu aplikací, včetně populárních sociálních sítí, her a nástrojů. Další možností je využít webové stránky třetích stran, které se specializují na poskytování APK souborů. Je však důležité stahovat aplikace pouze z důvěryhodných zdrojů, abyste se vyhnuli riziku malwaru.

Pro usnadnění hledání aplikací můžete využít nástroj Petal Search, který je předinstalovaný na telefonech Huawei. Petal Search funguje jako vyhledávač, který prohledává různé zdroje aplikací, včetně AppGallery a webových stránek třetích stran. Díky tomu můžete snadno najít a stáhnout aplikace, které hledáte.

I když absence Obchodu Play může být pro některé uživatele Huawei překážkou, existují způsoby, jak ji obejít a užít si širokou škálu aplikací. Důležité je dbát na bezpečnost a stahovat aplikace pouze z důvěryhodných zdrojů.

Situace ohledně aplikací na telefonech Huawei se za poslední dobu stala komplexní. Kvůli americkým sankcím nemají nové modely telefonů Huawei přístup k Obchodu Play a dalším službám Google. To znamená, že uživatelé nenajdou předinstalované aplikace jako Gmail, Mapy Google nebo YouTube. Huawei však aktivně buduje vlastní ekosystém aplikací a služeb. Vlastní obchod s aplikacemi AppGallery se neustále rozrůstá a nabízí stále více populárních aplikací. Navíc Huawei vyvíjí vlastní alternativy ke službám Google, jako je Petal Search pro vyhledávání, Petal Maps pro navigaci a Huawei Mobile Cloud pro synchronizaci dat. Pro uživatele, kteří nutně potřebují aplikace z Obchodu Play, existují alternativní metody instalace, ale ty mohou být komplikované a ne vždy fungují stoprocentně. Je důležité si před koupí telefonu Huawei uvědomit tyto odlišnosti a zvážit, zda vám bude vyhovovat ekosystém Huawei, nebo zda preferujete klasické prostředí Androidu s Obchodem Play.

huawei obchod play

Publikováno: 08. 07. 2024

Kategorie: technologie

Autor: JanKomensky

Tagy: huawei obchod play | obchod play na zařízeních huawei