Virtuální operátoři – znáte ty největší v České republice?

Virtuální operátoři nejsou v Česku žádnou neznámou. Už nějakých pár let kromě tří velkých a plnohodnotných operátorů (Vodafone, T-Mobile a O2) okupují náš trh. Jistě se zamýšlíte nad tím, jak vlastně takoví virtuálové mohou fungovat, když se nikde nestaví nové stožáry s vysílači a podobně? Odpověď na to je velice jednoduchá. Najdete ji dokonce v názvu této skupiny subjektů.

Právě pojem „virtuální“ je hodně zásadní. Virtuální operátoři totiž nevyužívají vlastní infrastrukturu, nýbrž tu společností Vodafone, T-Mobile a O2. I z toho důvodu pak můžete narazit na fakt, že některý virtuál funguje v síti toho či onoho operátor.

Dva typy virtuálních operátorů

Ještě, než se podíváme na to, jací jsou nejznámější virtuální operátoři, je vhodné zmínit jejich samotné dělení. Jednu skupinu tvoří MVNO operátoři, kteří jsou takovým přeprodejcem služeb primárního operátora. Kdežto MVNE operátoři jsou těmi plnohodnotnými a jejich cílem jsou i ekonomicky slabší subjekty.

Nejpopulárnější virtuální operátoři v Česku

Nyní už ale pojďme přejít k seznamu těch, kdo mají nejvíce zákazníků a možná i díky tomu a masivní reklamě patří k těm nejznámějším. První místo s naprostou jistotou okupuje BLESKmobil využívající sítě O2 Czech Republic. Hned v závěsu jsou další jako Tesco mobile, Mobil.cz a samozřejmě Sazka mobil. Jejich výčtem virtuální operátoři v Česku pochopitelně nekončí.

  • Opencall
  • Oskarta
  • Kaktus
  • Lama mobil
  • ČEZ mobil
  • COOP mobil
  • Odorik
  • Žlutá simka

Přejděte k virtuálnímu operátorovi

Pokud využíváte služeb Vodafone, O2 nebo T-Mobile a zaujme Vás některá z nabídek předplacených karet virtuálních operátorů, rozhodně nemusíte měnit číslo. Dnes už je možný přenos čísla také k těmto subjektům. A nutno podotknout, že virtuální operátoři mohou mnohdy nabídnout hodně zajímavé ceny. Je to díky tomu, že nabízí volání a data jako přidružené služby k něčemu dalšímu.

Virtuálové, jak se těmto operátorům často říká okupují trh v masivnější formě zhruba od roku 2013, takže je opravdu z čeho vybírat.