Umělá inteligence Headline: Umělá inteligence už i v chytré myčce: Sci-fi, nebo blízké budoucnost?

Chip.cz

Nová technologie v mobilech

Mobilní telefony se neustále vyvíjejí a s nimi přicházejí i nové technologie. Jednou z nich je skládací displej, který umožňuje zvětšit plochu obrazovky bez zvětšení celkové velikosti telefonu. Další novinkou je 5G síť, která slibuje mnohem rychlejší internet a kratší dobu odezvy. Díky tomu bude možné streamovat video ve vysokém rozlišení bez sekání a hrát online hry s minimálním zpožděním. Vylepšují se i fotoaparáty v mobilech. Některé modely už mají tři a více objektivů, které umožňují fotit snímky s rozmazaným pozadím nebo s širokým úhlem záběru. Umělá inteligence se také stále více prosazuje v mobilních telefonech. Díky ní se telefony učí našim návykům a dokáží nám tak usnadnit každodenní život.

Rychlejší a úspornější procesory

Výkon procesorů se neustále zvyšuje, a to jak v noteboocích, tak i v chytrých telefonech. Nové generace procesorů přinášejí vyšší frekvence jader, optimalizovanou architekturu a pokročilé výrobní procesy. To se projevuje nejen na plynulosti systému a rychlosti spouštění aplikací, ale také na delší výdrži baterie.

Vylepšené fotoaparáty s umělou inteligencí

Umělá inteligence (AI) se stává nedílnou součástí moderních fotoaparátů a přináší revoluci ve způsobu, jakým fotíme. Díky algoritmům strojového učení dokáží fotoaparáty s AI rozpoznávat scény a objekty, automaticky optimalizovat nastavení a dosahovat tak profesionálních výsledků i bez pokročilých znalostí. AI rozpoznává tváře, optimalizuje expozici a ostrost a dokáže dokonce rozmazat pozadí pro dosažení efektu bokeh. Některé fotoaparáty s AI jdou ještě dále a nabízejí funkce jako detekce úsměvu, sledování objektů a automatické nahrávání do cloudu.

Delší výdrž baterie díky softwaru

Moderní telefony se pyšní výkonnými procesory a displeji s vysokým rozlišením, což si ale vybírá daň na výdrži baterie. Naštěstí existují softwarové vychytávky, které dokáží prodloužit dobu používání telefonu na jedno nabití. Mezi nejoblíbenější patří optimalizace spotřeby energie v nastavení telefonu. Ta umožňuje omezit aktivitu aplikací na pozadí, snížit jas displeje nebo vypnout nepotřebné funkce, jako je Bluetooth a GPS. Další možností je využití speciálních aplikací třetích stran, které monitorují spotřebu baterie a identifikují aplikace s vysokou spotřebou. Tyto aplikace obvykle nabízejí i další funkce, jako je automatické přepínání do úsporného režimu nebo optimalizace spotřeby energie během nabíjení. Díky těmto softwarovým řešením si tak můžete užívat svůj telefon déle bez obav z vybité baterie.

Skládací telefony a budoucnost

Skládací telefony se pomalu, ale jistě stávají běžnou součástí trhu s chytrými telefony. Společnosti jako Samsung, Motorola a Huawei již představily několik generací těchto zařízení a jejich popularita roste. Co ale skládací telefony znamenají pro budoucnost? Je možné, že se stanou dominantním typem chytrého telefonu?

Zatím je brzy na definitivní odpovědi. Skládací telefony stále čelí určitým výzvám, jako je vysoká cena, menší odolnost a omezená dostupnost aplikací optimalizovaných pro skládací displeje. Nicméně pokrok v technologii je rychlý a tyto překážky se postupně zmenšují.

Budoucnost skládacích telefonů je otevřená. Pokud se výrobcům podaří překonat stávající limity a nabídnout dostupnější a odolnější zařízení, mají skládací telefony potenciál změnit způsob, jakým používáme chytré telefony.

Dostupnost a ceny nových modelů

Nové modely se na pultech obchodů objeví postupně v průběhu následujících měsíců. Konkrétní datum uvedení se liší v závislosti na modelu a prodejci. Doporučujeme sledovat webové stránky výrobce a prodejců pro nejaktuálnější informace o dostupnosti.

Co se týče cen, ty se budou lišit v závislosti na modelu a jeho specifikacích. Obecně lze očekávat, že základní modely budou dostupné za ceny začínající na … Kč, zatímco za nejvybavenější varianty si připlatíte až … Kč. Doporučujeme porovnat ceny u různých prodejců, abyste našli tu nejvýhodnější nabídku.

Publikováno: 12. 06. 2024

Kategorie: technologie

Autor: JanKomensky

Tagy: chip.cz | název webové stránky