Spotify je oblíbenou streamovací službou světa

Poslouchání hudby na mobilních telefonech a dalších zařízeních je velice populární činností mnohých z nás. Pokud si nechcete stále dokola přehrávat jedno, a to samé album svého oblíbeného interpreta, využijte streamovací služby, s nimiž se pojí i vhodné aplikace. Jednou z celosvětově vyhledávaných je Spotify. Tu můžete zařadit třeba mezi své populární Google aplikace.

Historie služby Spotify

V roce 2006 vznikla společnost Spotify Ltd., a to ve Švédsku. Právě ta stojí za stejnojmennou službou, která byla vytvořena o dva roky poté. Postupem času začala streamovat interprety nejznámějších hudebních vydavatelství, mezi něž patří Universal, EMI, Sony, Warner Music Group a další.

Služba Spotify je pochopitelně dostupná také v České republice. Od roku 2016 byla lokalizována do českého jazyka. V tomto směru se přičinila společnost O2 Czech Republic. Službu využívají desítky milionů lidí po celém světě, včetně Oceánie a Jižní Ameriky.

Užívejte si aplikaci bez omezování

Aplikace Spotify je určena pro různé platformy, od mobilních systémů iOS, Android, až po MacOS, Microsoft Windows, Chrome OS a další. Ve svém základu pochopitelně nabízí bezplatnou verzi Spotify Free, která je však spojena s řadou omezení. Na vyzkoušení nebo „osekané“ použití je však vhodná.

Jestliže tuto streamovací službu chcete upotřebit plnohodnotně, potom se vyplatí připlatit si za prémiový účet. Ten je spojen s každoměsíčním poplatkem. Spotify Premium je oproti verzi Free daleko komfortnější.

Užívat si budete například poslech hudby bez jakýchkoliv rušivých elementů v podání reklamních spotů. Zároveň se zbavíte nejprotivnějšího neduhu. Na rozdíl od bezplatné verze máte neomezené možnosti přeskakování skladeb. Zkrátka budete poslouchat pouze ty písně, které Vám přijdou vhod a líbí se Vám. Premium účet je také přínosný v tom, že si můžete pustit v podstatě jakoukoliv hudbu. Zároveň se nabízí možnost stahování do mobilního telefonu. To znamená, Spotify využijete i tam, kde jednoduše nemáte připojení k internetu, ať už mobilní nebo Wi-Fi a musíte si vystačit s obsahem dostupným offline.

Publikováno: 26. 09. 2020

Kategorie: Aplikace

Autor: JanKomensky

Tagy: Spotify | Spotify Free | Spotify Premium | streamovací služba | streamování hudby