Spotify: Jak zrušit předplatné a neplatit ani korunu navíc

Spotify Jak Zrušit Předplatné

Přihlaste se ke Spotify účtu

Než se pustíte do rušení, ujistěte se, že jste přihlášeni ke správnému Spotify účtu. Může se to zdát jako samozřejmost, ale mnoho z nás má více emailových adres a ne vždy si pamatujeme, kterou jsme použili k registraci. Pokud se přihlásíte na špatný účet, neuvidíte své aktivní předplatné a nebudete ho moci zrušit. Po přihlášení se podívejte do sekce "Účet" a zkontrolujte, zda se zobrazují informace o vašem předplatném. Pokud ano, jste na správném místě a můžete pokračovat v procesu rušení.

Přejděte do nastavení účtu

Zrušení předplatného Spotify není žádná věda. Stačí pár kliknutí a je to. Nejdřív se ale musíte proklikat do nastavení účtu. Jak na to? Je to jednoduché!

Pokud používáte počítač, otevřete si webový prohlížeč a jděte na web Spotify. V pravém horním rohu klikněte na šipku vedle vašeho jména a zvolte "Účet". Pokud používáte telefon, otevřete aplikaci Spotify a klepněte na ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu. V nastavení účtu hledejte sekci "Předplatné". Tady uvidíte přehled všech vašich aktivních předplatných, včetně Spotify Premium.

Klikněte na Dostupné plány

Hledáte, jak zrušit Spotify Premium a ušetřit pár korun? Není se čemu divit, v dnešní době se každý halíř hodí. Naštěstí je zrušení předplatného Spotify hračka a zvládnete to sami během pár minut. Žádné složité formuláře ani volání na zákaznickou linku. Stačí pár kliknutí a je to.

Nejdřív si ale ujasněte, jestli chcete Spotify úplně zrušit, nebo jen pozastavit prémiové předplatné. Pokud si chcete dát jen pauzu, třeba na dobu dovolený, nemusíte rušit celý účet. Stačí pozastavit platby a až se vrátíte, můžete zase nerušeně poslouchat.

Ať už se rozhodnete pro zrušení celého účtu nebo jen pozastavení Premium, postup je jednoduchý. Přihlaste se ke svému účtu Spotify, najděte sekci s předplatným a tam už uvidíte možnost zrušení. Nezapomeňte, že zrušení se projeví až po skončení aktuálního zúčtovacího období. Do té doby si můžete Spotify užívat naplno.

Vyberte možnost Zrušit Premium

Pokud jsi se rozhodl, že Spotify Premium už nepotřebuješ, zrušení předplatného je naštěstí docela jednoduché. Ať už ti nevyhovuje cena, výběr hudby nebo jsi prostě jen přešel na jinou streamovací službu, ukážeme ti, jak na to.

Nejdůležitější je vědět, že Spotify Premium nemůžeš zrušit přímo v aplikaci. Místo toho se musíš přihlásit ke svému účtu přes webový prohlížeč. Můžeš to udělat na počítači, telefonu nebo tabletu. Po přihlášení stačí najít sekci „Účet“ a v ní vybrat „Předplatné“. Tam uvidíš přehled svých aktivních předplatných, včetně Spotify Premium. Klikni na „Zrušit Premium“ a postupuj podle pokynů na obrazovce. Spotify se tě pravděpodobně zeptá na důvod zrušení a nabídne ti různé alternativy, například zlevněné předplatné. Pokud jsi ale rozhodnutý odejít, stačí tyto nabídky odmítnout a potvrdit zrušení.

Pamatuj, že i po zrušení budeš mít přístup k Spotify Free až do konce aktuálního fakturačního období. Po tomto datu se tvůj účet automaticky přepne na bezplatnou verzi s reklamami a omezenými funkcemi.

Potvrďte zrušení předplatného

Chápeme, že se vaše hudební chutě můžou měnit a možná už Spotify Premium nevyužíváte tak, jak byste chtěli. Než se ale definitivně rozloučíme, chceme se ujistit, že opravdu chcete zrušit své předplatné. Zrušením předplatného Spotify Premium ztratíte přístup k funkcím jako poslech offline, přehrávání skladeb na vyžádání a poslech bez reklam. Váš účet se automaticky přepne na bezplatnou verzi Spotify na konci vašeho aktuálního fakturačního cyklu. Pokud si to rozmyslíte, můžete se kdykoli snadno znovu přihlásit k odběru Spotify Premium. Pokud máte stále zájem o zrušení předplatného, přejděte prosím na stránku svého účtu a postupujte podle pokynů pro zrušení.

Spotify budete moci používat zdarma

Dobrá zpráva pro všechny milovníky hudby! Spotify můžete používat zcela zdarma. I když je prémiové předplatné lákavé svými výhodami, jako je poslech offline a absence reklam, ne každý je ochotný platit měsíční poplatek. Naštěstí existuje možnost, jak si užívat hudbu na Spotify i bez placení. Bezplatná verze Spotify sice obsahuje reklamy a omezuje některé funkce, ale stále nabízí přístup k milionům skladeb a podcastů. Pokud se rozhodnete, že už prémiové předplatné Spotify nechcete, zrušení je snadné a intuitivní. Stačí se přihlásit ke svému účtu na webových stránkách Spotify, přejít do sekce "Účet" a tam najít možnost "Zrušit předplatné". Po potvrzení zrušení budete moci Spotify nadále používat ve verzi zdarma až do konce aktuálního fakturačního období.

Zrušení platí až po konci fakturačního období

Je důležité si uvědomit, že zrušení předplatného Spotify neproběhne okamžitě. Pokud jste se rozhodli pro zrušení, ať už z jakéhokoli důvodu, vaše prémiové členství bude aktivní až do konce vašeho aktuálního fakturačního období. To znamená, že i po zrušení budete mít stále přístup ke všem výhodám Spotify Premium, a to až do data vašeho dalšího pravidelného strhávání platby. Po tomto datu se vaše členství automaticky změní na bezplatnou verzi Spotify. V bezplatné verzi se vám budou zobrazovat reklamy a nebudete moci využívat všechny funkce, jako je například poslech offline nebo neomezené přeskakování skladeb. Pokud si to ale rozmyslíte, můžete se kdykoli během bezplatného období znovu přihlásit k odběru Spotify Premium a obnovit tak všechny své prémiové výhody.

Po zrušení se účet změní na Spotify Free

Po zrušení se váš účet automaticky změní na Spotify Free. To znamená, že už nebudete muset platit žádné měsíční poplatky, ale zároveň přijdete o některé prémiové funkce. Stále budete moci poslouchat hudbu zdarma, ale s reklamami a s omezenými možnostmi přeskakování skladeb. Také nebudete moci stahovat hudbu pro poslech offline. Pokud se někdy v budoucnu rozhodnete pro návrat k prémiovému předplatnému, vaše playlisty a uložená hudba na vás budou čekat. Zrušení předplatného Spotify je snadné a zvládnete ho během pár minut. Stačí se řídit jednoduchým návodem na zrušení předplatného Spotify, který najdete na oficiálních stránkách Spotify nebo na mnohých dalších webových stránkách. Nezapomeňte, že zrušením předplatného se vaše členství automaticky neukončí. Vaše prémiové členství bude aktivní až do konce aktuálního fakturačního cyklu.

Všechny vaše playlisty a skladby zůstanou

Nebojte se, zrušení Spotify Premium neznamená konec vašeho hudebního světa. Všechny vaše pečlivě sestavené playlisty a oblíbené skladby zůstanou nedotčené. Stále k nim budete mít přístup, i když přejdete na bezplatnou verzi Spotify. Jediný rozdíl je v tom, že při poslechu se vám budou občas přehrávat reklamy a nebudete mít přístup k některým funkcím Premium, jako je poslech offline nebo neomezené přeskakování skladeb. Vaše hudební knihovna však zůstane v bezpečí a bude na vás čekat, až se k prémiovému předplatnému Spotify vrátíte.

Kdykoli se můžete vrátit k Spotify Premium

Nebojte se, zrušení Spotify Premium neznamená rozloučení s vašimi oblíbenými funkcemi navždy. Váš účet se změní na Spotify Free a vy se tak budete moci kdykoli vrátit k prémiovému předplatnému. Všechny vaše uložené skladby, playlisty a doporučení na vás budou trpělivě čekat. Až se rozhodnete pro návrat, stačí pár kliknutí a Spotify Premium bude zase vaše. Žádné složité nastavování, žádné ztráty dat. Váš hudební svět bude přesně tam, kde jste ho nechali. A kdo ví, třeba objevíte nové oblíbené interprety, zatímco si budete užívat bezplatnou verzi.

Zkontrolujte datum další platby

Před zrušením předplatného Spotify je dobré zkontrolovat datum vaší další platby. Tuto informaci najdete ve svém účtu Spotify, obvykle v sekci "Předplatné" nebo "Účet". Zobrazené datum vám prozradí, do kdy máte přístup k prémiovým funkcím Spotify. Pokud předplatné zrušíte před datem další platby, budete si moci Spotify Premium užívat až do konce aktuálního fakturačního období. Po tomto datu se váš účet automaticky změní na bezplatnou verzi Spotify. Mějte na paměti, že zrušením předplatného nepřijdete o své uložené playlisty, skladby ani podcasty. Tyto položky zůstanou ve vašem profilu a budete k nim mít přístup i po přechodu na bezplatnou verzi Spotify.

Uložte si své oblíbené playlisty

Než se s námi ale nadobro rozloučíte a zrušíte si Spotify, možná byste si chtěli uložit své oblíbené playlisty. Je to pochopitelné, budovali jste si je s láskou a strávili nad nimi hromadu času. Dobrá zpráva je, že i po zrušení předplatného o ně nepřijdete. Spotify vám je ponechá, i když přejdete na bezplatný účet. Nebudete je sice moci poslouchat offline ani bez reklam, ale pořád je budete mít k dispozici. Pokud byste si je chtěli uložit jinam, existuje několik způsobů. Můžete si například vytvořit screenshoty, zkopírovat názvy skladeb do textového souboru nebo využít některou z aplikací třetích stran, které vám s exportem playlistů pomohou. Ať už se rozhodnete jakkoli, vaše hudební poklady zůstanou v bezpečí.

Prozkoumejte alternativy Spotify

Spotify je super, ale co když už vám nevyhovuje? Možná chcete ušetřit pár korun, vyzkoušet něco nového, nebo vás prostě Spotify omrzelo. Ať už je váš důvod jakýkoli, zrušení předplatného je snadné a rychlé. Stačí pár kliknutí a máte hotovo. Ale co dál? Hudba je důležitá součást života a existuje spousta dalších možností, jak si ji užívat.

Než se ale vrhnete po hlavě do neznáma, zkuste prozkoumat alternativy. Možná budete překvapeni, kolik skvělých služeb existuje. Některé nabízejí širší výběr hudby, jiné se zaměřují na specifické žánry. Některé jsou placené, jiné zase zcela zdarma.

Při výběru té pravé alternativy zvažte, co je pro vás nejdůležitější. Hledáte širokou nabídku interpretů a skladeb? Chcete mít možnost poslouchat hudbu offline? Nebo je pro vás klíčová cena? Ať už hledáte cokoli, určitě najdete službu, která bude vyhovovat vašim potřebám. A kdo ví, třeba objevíte i něco nového a úžasného!

Kontaktujte Spotify podporu s dotazy

Máte potíže se zrušením předplatného Spotify? Nezoufejte! Spotify bohužel nenabízí možnost zrušení přímo přes webové stránky nebo aplikaci. Pro zrušení musíte kontaktovat jejich zákaznickou podporu. Můžete tak učinit několika způsoby. Vyzkoušejte online chat, kde vám poradí v reálném čase. Pokud preferujete psanou formu, odešlete jim e-mail s vaší žádostí. Nezapomeňte uvést vaše uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu, se kterou se přihlašujete do Spotify. Ačkoliv zrušení předplatného Spotify není tak jednoduché, jak by si mnozí přáli, s trochou trpělivosti to zvládnete.