Samsung Galaxy S20 FE plní svou roli ve vyšší střední třídě

Mobilní telefony Samsung řady „Galaxy S“ patří do prémiové třídy této značky. O tom není žádných pochyb. Díky tomu jsou však spojeny i s vyššími pořizovacími náklady. Možná právě proto přišel na trhu model Samsung Galaxy S20 FE, který je označován jako Fan Edition. Jeho technická úprava se blíží lepším modelům, cena je ale daleko přijatelnější.

Provedení Samsung Galaxy S20 FE

Tento model se pyšní velikostí 6,5“ a velice originálním vzhledem. Oproti jeho dražším sourozencům snižuje cenu některými drobnými omezeními. Není jich však příliš. Přesvědčit Vás o tom může například Full HD rozlišení 2 400 x 1 080 pixelů. Super AMOLED displej se pyšní Infinity-O a 120 Hz, takže o pěknou podívanou je rozhodně postaráno.

V závislosti na tom, jakou zvolíte verzi Galaxy S20 FE se domůžete odpovídajícího výkonu. Použit je buď procesor Exynos 990 nebo výkonný Snapdragon 865. K tomu je třeba připočíst i dostatečnou operační paměť 6 GB a interní uložiště 128 GB či 256 GB, včetně podpory paměťových karet do kapacity až 1 TB.

Samsung Galaxy S20 FE podporuje rychlo-nabíjení 25 W a také to bezdrátové 15 W. Stupeň krytí je IP68 a kapacita baterie dosahuje 4 500 mAh. Při rozměrech 159,8 x 74,5 x 8,4 mm tak získáte telefon o celkové hmotnosti 190 g.

Fotoaparáty vyšší třídy

Co je na modelu Galaxy S20 FE zajímavé je jeho fotografická výbava. Ta až na drobnosti koresponduje s výbavou dražších modelů této řady. A do jisté míry je konkurentem mobilního telefonu iPhone 11. Využít lze trojici zadních fotoaparátů. Ten hlavní má rozlišení 12 MPx, OIS širokoúhlý má rozlišení 12 MPx a teleobjektiv má rozlišení 8 MPx. Dále je k dispozici 3x optický zoom, 30x hybridní zoom a přední kamera nabízí fotoaparát s rozlišením 32 MPx.

Samsung Galaxy S20 FE je zkrátka univerzálem ve všech směrech. Možná zaujme i Vás samotné.