Přenos telefonního čísla. Co všechno byste měli vědět?

Na trhu fungují nejrůznější mobilní operátoři nabízející řadu odlišných tarifů a služeb. Není se proto čemu divit, že člověk čas od času najde výhodnější nabídku a má potřebu přejít jinam. V dnešní době to však neznamená, že přijdete o své telefonní číslo. Běžně je totiž realizován přenos telefonního čísla, takže nikdo z Vašeho okolí vlastně ani nepostřehne, že jste změnili operátora.

  • Jak provést přenos čísla?
  • Co všechno je zapotřebí?
  • Důležité pojmy související s tímto krokem.

Přenos telefonního čísla od A až do Z

Na úvod je vhodné zaměřit se na to, jak přenos telefonního čísla vlastně funguje. Když máte zájem přejít k jinému operátorovi, kontaktujete ho a on vytvoří potřebnou žádost pro přenos. Následně se musíte obrátit na svého původního operátora, který vše potřebné zajistí a dohodne s Vámi konkrétní datum přenosu.

Přenos mobilního čísla v otázkách a odpovědích

Výše uvedený stručný popis samozřejmě trochu rozepíšeme a zmíníme se o všem důležitém. Nápomocny Vám v tomto směru budou níže uvedené otázky a odpovědi.

Jak dlouho trvá přenos telefonního čísla?

Kompletní proces je záležitostí několika pracovních dnů. Záleží na rychlosti vyřízení jednotlivých operátorů.

Kdy probíhá přenos čísla?

Nejčastěji je to v noci nebo v brzkých ranních hodinách. Typicky mezi půlnocí a šestou hodinou ranní. Jen co zjistíte, že stará SIM karta už nevykazuje žádné připojení k síti, můžete ji hned vyměnit za novou SIM kartu, která bude aktivovaná.

Co znamená zkratka ČVOP?

Jde o Číslo oprávnění pro přenos, s nímž se pojí i datum plánovaného přenosu. Čtrnáctimístné číslo Vám bude sděleno v rámci přenosu telefonního čísla.

Co značí zkratka OKU?

Za touto zkratkou je Ověřovací kód zákazníka. Ten je považován za důvěrný, proto ho nesdělujte nikomu cizímu.

Jaký význam má zkratka PAC?

Narazit můžete ještě na tento jedenáctimístný kód. Ten vypovídá o tom, kam a kdy se telefonní číslo přenáší. Vypovídající je především pro operátora.