Pouzdro na mobil může nabývat nejrůznějších podob

Mobilní telefon vlastní pravděpodobně každý z Vás, ať už jde o libovolnou značku, model, velikost a celkové provedení. Vzhledem k tomu, že za telefon mnohdy zaplatíte spoustu peněz, měli byste mu dopřát i adekvátní ochranu. A právě k tomu slouží pouzdro na mobil, které může nabývat odlišných podob.

Zadní kryty na mobilní telefony

Displeje telefonů jsou obvykle zhotoveny z odolných skel typu Gorilla Glass nebo jsou využívána ochranná skla. Jak ale zabezpečit, že při pádu na zem nedojde k poškození zadní části? K tomu slouží vhodné pouzdro na mobil. Naprostým základem jsou například gelové neboli silikonové kryty. Ty zabraňují jakémukoliv poškrábání a zároveň nekloužou v ruce. Je ale pravdou, že když se budete spoléhat na tenké TPU materiály, ochrana při pádu jistě nebude na takové výši.

Proto může být pouzdro na mobil také pevné, respektive zhotoveno z bytelného plastu. Potom ale počítejte s nárůstem tloušťky mobilního telefonu. Kapitolou samou o sobě jsou tzv. Glass kryty. Jde ve své podstatě o skleněný kryt přispívající k celkové eleganci. Pád pro něj však může být konečnou. Alternativou je ještě zrcátkové pouzdro na mobil. Jeho název je jasně vypovídající. Zadní část telefonu Vám díky zrcadlovému efektu poslouží jako klasické zrcátko. Jejich největší nevýhodou je vyšší náchylnost na poškrábání.

Pouzdro na mobil vpředu i vzadu

Ať už vlastníte Google Pixel 5 nebo kterýkoliv jiný telefon, můžete mu dopřát kompletní ochranu při nošení. Typickým příkladem jsou uzavřená pouzdra, do nichž se vkládá mobilní telefon shora. Vyrobena mohou být z textilního a koženého materiálu. Populární jsou i knížkové obaly. Otevíratelná část je pak k té pevné s telefonem přichycena buď za pomoci silného magnetu nebo suchého zipu a podobných uzamykatelných prvků. Vybrané modely mohou mít i otvor v pouzdře, skrze nějž přijmete například hovor, aniž byste museli otevírat část obalu. Kryt na mobil může mít také podobu flipu. To znamená, že obal otevřete seshora dolů.