Podcasting je do jisté míry hudbou budoucnosti

Každý z nás má v mobilním telefonu nejrůznější typy aplikací. Někdo se neobejde bez pověstných poznámek Evernote, jiný dá naopak přednost Google aplikacím a Spotify. Mobil lze využívat k odlišným účelům, a mimo jiné také k poslechu. A tentokrát nemáme na mysli hudbu, ale mluvené slovo libovolného typu. Konkrétně jde o podcasting, který si v tomto článku představíme podrobněji.

Co je to podcasting?

Podcasting je ve své podstatě šíření informací prostřednictvím zvukové nahrávky. Tento model vznikl v roce 2004 a stojí za ním Adam Curry. Pro šíření audio informací jsou využívány nejrůznější aplikace, a to jak v rámci operačního systému Android, tak iOS. Mnozí tento model šíření informací označují za hudbu budoucnosti.

Podcast má řadu výhod

Jestliže Vás zajímá podcasting, pak se po instalaci vhodné aplikace (Google Podcasts, Apple Podcasts, Podbean a další) zaměřte na jednotlivé podcasty. Audio stopy nabývající odlišných obsahů. Charakteristika podcastu je poměrně jasná. Jde o audio soubor, který si můžete stáhnout offline. Namluvené slovo v přibližné délce trvání mezi 20 až 60 minutami. Výjimkou však nejsou ani ty kratší nebo naopak delší. Podcasting je obvykle realizován v rámci určitého seriálu, takže k danému tématu může vycházet vícero pravidelných nahrávek.

I když to na první pohled nemusí být zřejmé, podcasty mají skutečně široké upotřebení. S pomocí nich můžete zpětně poslouchat například rádiové pořady. Ten největší přínos je v oblasti vzdělávání. Podcasting je jako stvořený pro výuku. Poslouchat však lze i tematicky oblíbené blogy, reportážní kauzy a jiné. Výhodou podcastů je fakt, že Vám ušetří drahocenný čas. Poslouchat je lze při jízdě autem, v metru, při sportu či kdekoliv jinde. Můžete se dozvědět spoustu užitečných informací, aniž byste konkrétně jim věnovali přemíru svého času. V dnešní době není ničím neobvyklým, že tento druh audio záznamů slouží k propagaci nebo budování značky.

Podcasty mají v případě mobilních zařízení jistě mnohé co nabídnout, tak uvidíme, jaký bude jejich vývoj.

Publikováno: 27. 09. 2020

Kategorie: Aplikace

Autor: JanKomensky

Tagy: Apple Podcasts | Google podcasts | Podbean | podcast | podcasting