Motorola Razr 5G – Žiletka s ohebným displejem

Motorola Razr je legendárním telefonem, který v době hloupých modelů válcoval svou konkurenci. Tenké a elegantní véčko si oblíbila spousta lidí. V době stále se rozšiřujících ohebných telefonů se tento výrobce snaží vstát z mrtvých. A to se celkem úspěšně daří prostřednictvím vylepšeného modelu Motorola Razr 5G.

Spojení kovu, skla a ohebného displeje

Asi tou největší předností mobilního telefonu Motorola Razr 5G je právě ohebný displej. Ten v otevřeném stavu nabývá velikosti 6,2“. OLED displej s rozlišením 2 142 x 876 pixelů má poměr stran 21:9. Když uchopíte mobil ve složeném stavu, jeho rozměry jsou hodně kompaktní – 91,7 x 72,6 x 16 mm. Rozložený pochopitelně narůstá na 169,2 x 72,6 x 7,9 mm. Celková hmotnost činí 205 g.

Motorola Razr 5G a její výkon

V tomto mobilním telefonu tepe procesor Snapdragon 765G stejně, jako třeba v telefonu Google Pixel 5. Osmijádrový procesor pracující na frekvenci 2,4 GHz se stará společně s 8 GB operační paměti o dostatečný výkon. Vzhledem k tomu, že mobil nemá slot pro paměťovou kartu, je jeho interní uložiště dostatečně velké – 256 GB.

Motorola Razr 5G podporuje nejenom 5G sítě, ale nabízí i řadu dalších funkcí. Je to například Bluetooth 5.0, čtečka otisků prstů v zadní části, USB-C konektor a GPS.

Vše doplňuje kvalitní fotoaparát

Véčkový telefon Razr 5G je bezpochyby dobře padnoucím telefonem do jakékoliv kapsy. Na druhou stranu Vás neochudí ani o dostatečně vybavený fotoaparát. Ten sice nepatří do královské třídy fotomobilů, i přesto pozitivně překvapí. Může za to hlavní fotoaparát 48 MPx, duální LED blesk, laserové ostření a clona f/1,7. V rámci předního fotoaparátu se zákazníkům dostává 20 MPx.

Je pravdou, že Motorola Razr 5G je pokračovatelem již první verze tohoto ohebného telefonu. A nutno podotknout, že posun je tu znát v mnoha směrech. Originální a líbivé véčko v podání Motoroly je zkrátka nesmrtelné.

Publikováno: 22. 09. 2020

Kategorie: Telefony

Autor: JanKomensky

Tagy: Motorola Razr | Motorola Razr 5G | ohebný displej | véčko | véčkový telefon