Mobilní připojení k internetu a vše s ním spojené

Mobilní připojení k internetu se v posledních letech stalo něčím, bez čeho si jenom stěží dokážeme představit každodenní žití. Dnes spousta lidí vlastní chytré telefony a využívá přemíru služeb fungujících právě díky internetu.

Tento způsob připojení k internetu je vhodný v okamžiku, kdy se nenacházíte doma, v práci či kdekoliv jinde, kde je dostupná Wi-Fi síť, skrze níž využíváte připojení k internetu. Mobilní varianta tak zajišťuje primární použití mimo tato místa. Je však dostupná kdekoliv a kdykoliv, respektive tam, kde je signál mobilní sítě.

Typy mobilního připojení

Toto připojení k internetu nabývá nejrůznějších variant podle toho, jaká je využita technologie. Tím asi nejzákladnějším je EDGE s minimální přenosovou rychlostí. Mnohem rychlejší jsou 3G sítě, které může využívat více jak 75 % populace. Zástupcem 4G sítí je LTE s přenosovými rychlostmi až 100 Mb/s. Dalším stupněm jsou pak 5G sítě, k jejichž rozšiřování teprve dojde.

Mobilní připojení k internetu a jeho výhody

Jestliže se zamýšlíte nad tím, v čem je mobilní připojení k internetu lepší nežli jiné varianty typu Wi-Fi a podobně, pak pro Vás máme několik argumentů. Ať už využíváte připojení k internetu od operátora PODA, O2, Vodafone či jakéhokoliv jiného, největším benefitem je právě ona zmiňovaná mobilita. Dnes už je spousta míst pokryto 3G a LTE sítěmi, takže se domůžete i vysokých přenosových rychlostí. Navíc, toto připojení k internetu nevyžaduje žádné složité nastavování a pokročilejší znalosti.

Nevýhody mobilního internetu

Na druhou stranu se připravte na to, že když se octnete v oblasti se slabým signálem a minimálním pokrytím 3G a LTE, domůžete se jen velice omezených přenosových rychlostí. Jsou to hlavně odlehlejší místa mimo velká města, kde na tento problém lze narazit a nic s tím neuděláte. Možná pomůže jen změna operátora s lepším pokrytím. Mobilní připojení k internetu má ještě jeden neduh a tím může být FUP neboli omezená data k vyčerpání.