iPhone 12 přináší oproti předchůdci náležitý pokrok

Mobilní telefony iPhone patří celosvětově k velice oblíbeným. Stejně, jako svého času zaznamenal velký obdiv iPhone 11, to samé čekalo také jeho nástupce. iPhone 12 přišel na trh ve stejném složení od základní verze, přes Pro až po Max. Novinkou se ovšem stala i verze Mini, která nadchla především příznivce menších telefonů.

  • Nový hranatější design.
  • Originální paletové barvy.
  • Super Retina XDR displej.

Velikosti jednotlivých variant

První seznámení s tímto telefonem by mělo proběhnout hlavně z pohledu jeho velikosti. Díky pestré nabídce tohoto modelu si na své přijde každý. Podrobnější srovnání naleznete v níže uvedené tabulce.

Parametr12 Mini1212 Pro12 Max
Úhlopříčka5,4“6,1“6,1“6,7“
Výška131,5 mm146,7 mm146,7 mm160,8 mm
Šířka64,2 mm71,5 mm71,5 mm78,1 mm
Tloušťka7,4 mm7,4 mm7,4 mm7,4 mm

Co se týče hmotnosti, tak nejlehčí iPhone 12 Mini váží pouhých 133 g. Naopak tím nejtěžším modelem je Max, který má 226 g.

iPhone 12 a jeho přednosti

Pojďme se ale na technologické vychytávky této povedené řady podívat trochu podrobněji. Vypíchnout lze například podporu mobilních sítí 5G. Kromě klasické verze a té Mini se vedle širokoúhlého a ultra širokoúhlého fotoaparátu můžete těšit také na teleobjektiv s velice zajímavými technickými parametry. U verze Max lze docílit až pětinásobného optického zoomu. Nechybí ani praktický LiDAR skener na portréty v nočním režimu.

iPhone 12, to je především dostatečný výkon na několik let dopředu, o což se postará čip A14 Bionic. Telefony se pyšní krytím IP68 s patřičnou voděodolností. Přední část je chráněna prostřednictvím Ceramic Shiled. U pokročilejších verzí Pro a Max je navíc místo leteckého hliníku použita chirurgická ocel v rámci šasi. Mobilní telefony iPhone 12 tak opět předvedly, že patří ke špičce na trhu a dokáží vyrábět telefony s dlouhou životností, a především se softwarovou podporou v délce pěti let.