Huawei P40 Pro je pomyslnou legendou focení

Mobilní telefon Huawei P40 Pro je známý nejenom tím, že nepodporuje Google aplikace a má vlastní obchod zvaný AppGallery. Hodně se o něm mluví v souvislosti s jeho fotografickou výbavou, která se dlouhodobě drží na špici v porovnání s konkurenčními mobilními telefony. Pojďme si ale tento model představit trochu podrobněji.

Luxusní provedení ve všech ohledech

Telefon Huawei P40 Pro se pyšní vyšší cenovkou, čemuž také odpovídá celkové zpracování a velice elegantní vzhled. Mobil s úhlopříčkou 6,58“ nabízí velice jemné rozlišení 2 640 x 1 200 pixelů. Z hlediska designu jde o kombinaci kovu a skla, takže tento kousek padne do ruky, jako ulitý. A to i v případě, že použijete jakékoliv pouzdro na mobil.

Bezrámečkový displej v provedení OLED s 90 Hz pochopitelně není tím jediným, co Vás v technických parametrech zaujme. Jmenovat lze například podporu 5G sítí, uložiště 256 GB, rychlé nabíjení 40 W Huawei Superchange a také relativně vysoká kapacita akumulátoru – 4 200 mAh. O patřičný výkon se stará čipová sada Kirin 990. Huawei P40 Pro si pohodlně odemknete za pomoci otisku prstů nebo obličejem. Telefon v této cenové kategorii samozřejmě disponuje i zvýšenou odolností IP68.

Huawei P40 Pro jako dokonalý fotomobil

Barevný filtr RYYB, Huawei Ultra Vision, ale také 3D ToF snímač. To jsou pojmy související s nadstandardní fotografickou výbavou Huawei P40 Pro. V tomto segmentu tento model jednoznačně dominuje. Hlavní snímač má rozlišení 50 MPx, ultra širokoúhlý objektiv má rozlišení 40 MPx a teleobjektiv 12 MPx. Ani u přední kamery nebudete v žádném případě strádat. Tam na Vás čeká objektiv s rozlišením 32 MPx s umělou inteligencí. Právě pokročilé algoritmy dělají z tohoto fotomobilu špičku ve svém oboru a pro fotografy je bezpochyby velice praktickou pomůckou a tvůrčím nástrojem.

Tento model značky Huawei má určitě hodně co nabídnout, a to uživatelům nejrůznějšího typu. Od hráčů her až po fotografy.

Publikováno: 18. 09. 2020

Kategorie: Telefony

Autor: JanKomensky

Tagy: AppGallery | Huawei | Huawei P40 Pro | Kirin 990 | mobilní telefon