Google Pixel – Hlavní rozdíly modelu 4a a 5

Mobilní telefony Google Pixel patří k domovské výbavě stejnojmenné společnosti, která stojí za obřím vyhledávačem, ale také operačním systémem Android. V rámci těchto telefonů se nabízí jedno velice praktické srovnání shodně vydaných modelů, které nesou označení „4a“ a „5“.

Zásadní rozdíly telefonů Google Pixel

Jak už prozrazuje název Google Pixel 4a, jde o nástupce čtyřkové řady, kdežto pětka by měla být největší novinkou. Co se týče velikosti, možná budete překvapeni, ale model 4a nabízí o něco větší displej 6,2“ HDR OLED s rozlišením 2 340 x 1 080 pixelů a 60 Hz. Kdežto Pixel 5 je „pouze“ šestipalcový, a navíc se pyšní lepším sklem Gorilla Glass 6 a 90 Hz.

Ve prospěch pětky hovoří 8 GB oproti 6 GB operační paměti. Vyšší pořadové číslo ve verzi tohoto mobilního telefonu zároveň přináší i lepší zvukové vlastnosti. Například díky tomu, že obsahuje tři mikrofony. Na druhou stranu je třeba zmínit absenci 3,5 mm konektoru. Google Pixel 4a má oproti pětce menší kapacitu baterie – 3 800 mAh vs. 4 080 mAh. Obě hodnoty jsou menší, než má například Samsung Galaxy S20 FE.

Další technické parametry telefonů

Mobilní telefony Google Pixel 4a a 5 kromě výše zmíněného nemají žádné jiné odlišnosti, nýbrž shodné technické parametry. Pro úplnost tedy ještě uvedeme, že jde o procesor Qualcomm Snapdragon 765G, uložiště o velikosti 128 GB a pochopitelně nejnovější operační systém Android. To je mimochodem pro telefony od společnosti Google naprosto vlastní. Vždy dostat s předstihem aktuální verzi.

Co se týče fotoaparátu, nemusí se stydět jak Google Pixel 5, tak varianta 4a. Dokazuje to hlavní fotoaparát 12,2 MPx, IOS 16 MPx, ale také přední kamera v podání 8 MPx. Google v tomto směru rozhodně nezahálí a dokáže konkurovat i mnohem lepším fotografickým telefonům. Pokud jde o video, budete schopni s těmito telefony pořídit záznam v maximálním rozlišením 4K.

Publikováno: 12. 09. 2020

Kategorie: Telefony

Autor: JanKomensky

Tagy: Google Pixel | Google Pixel 4a | Google Pixel 5 | mobilní telefony