Bezdrátové nabíjení mobilních telefonů a vše kolem něj

Mobilní telefony lze nabíjet různými způsoby. Velká spousta lidí využívá klasické drátové nabíječky. Doba jde však v tomto směru celkem hbitě kupředu a už několik let se tedy můžete setkávat s dalším typem nabíjení. Je to bezdrátové nabíjení, jehož název je jasně vypovídající.

Představit si pod ním můžete jediné. Položíte telefon na speciální podložku zapojenou do elektrické sítě a mobil se začne nabíjet.

Bezdrátové nabíjení a princip fungování

Bezdrátové nabíjení funguje za pomoci elektromagnetického pole, kdy dochází k přenosu energie mezi mobilním telefonem a nabíječkou. Tato energie je přenášena za pomoci indukce, kdy jsou v nabíječkách využívány indukční cívky. S pomocí bezdrátového nabíjení lze dobíjet nejrůznější typy mobilů. Od těch pocházejících ze střední třídy, až po špičkové modely jako Huawei P40 Pro.

Výhody bezdrátového nabíjení

A jaké klady má tento způsob nabíjení? V první řadě je to určitě fakt, že stačí mobilní telefon položit na příslušnou podložku nebo nabíjecí plochu a okamžitě dochází k nabíjení. Jde o velice pohodlný model fungování, na který se rychle zvyká. Když nepřipojujete žádný nabíjecí kabel, určitě si neopotřebíte konektory telefonu. Zároveň minimalizujete jakékoliv riziko jeho poškození nebo možnosti vzniku zkratu. Také bezdrátové nabíjení může mít i jistá negativa, o něž se s Vámi podělíme v další kapitole.

Jaké jsou nevýhody tohoto nabíjení?

Připravte se na to, že nabíječky tohoto typu budou dražší nežli ty klasické drátové. Myslet byste při jejich nákupu měli i na odpovídající kompatibilitu s mobilním telefonem. Bezdrátové nabíjení může být také pomalejší nežli to přes kabel, takže je třeba se obrnit jistou dávkou trpělivosti. Jestliže jste zvyklí na to, že při nabíjení telefonu jej využíváte a manipulujete s ním, tak na to u bezdrátového nabíjení zapomeňte. Mobil by měl zůstat položený právě na bezdrátové podložce.

Nyní když víte, jak všechno funguje, je pouze na Vás, jakému typu nabíjení mobilního telefonu dáte přednost.